Filtreeri postitusi

Imetamine, koroonaviirus ja COVID-vaktsiinid

Kas vaktsineerida end imetamise ajal koroonaviiruse vastu või mitte? Millised on COVID-vaktsineerimise mõjud emale, lapsele ja imetamisele? Kas vaktsineeritud ja/või COVIDisse nakatunud/haigestunud ema rinnapiim sisaldab antikehi? Need on vaid mõned küsimused, millega igapäevaselt kokku puutume ja vastuseid otsime. COVID-vaktsiinide mõjust imetamisele ja antikehade säilimisest rinnapiimas pole palju teada, kuid midagi siiski juba teatakse.

Loe lisaks

Miks rinnapiim, mitte piimasegu?

Miks mitte?  Rinnapiim on vastsündinute kuldne standard, liigile loomulik toit, sisaldades hädavajalikke bioaktiivseid molekule, mis aitavad kaasa vastsündinu tervislikule arengule. Need kujundavad mikrobioota koostist, mõjutavad seedetrakti füsioloogiat, soodustavad immuunsüsteemi õiget arengut ja tugevdavad soolestiku barjäärifunktsiooni.
Loe lisaks

Migreen, rasedus ja imetamine

Migreen on erisugune neuroloogiline häire, mis puudutab üle miljardi inimese maailmas. Migreeni esineb nii lastel kui täiskasvanutel ja see avaldub inimeseti erinevalt. Erinevad on ka ravi- ja teraapiameetodid. Ühe puhul aitab üks ja teise puhul teine. Mõnikord saab migreeni ennetada, teinekord mitte. Mõne meetodiga saab valu kestust lühendada, kuid intensiivsust mitte ja vastupidi. Migreeni põhjused ja bioloogilised alused ei ole veel üheselt selged. Kuid midagi me teame. Mida me teame migreenist raseduse ja imetamise ajal?
Loe lisaks

Arhiiv