Kui ees seisab noore pere külastamine pärast lapse sündi ja ei tea, mida katsikuks kinkida?

Mida ema ja noor pere vajab? Kas asju või hoopis teavet, kindlustunnet, kuidas vastsündinu eest hoolitseda: teda toita, imetada, hoida, kanda, pesta, riietada, magama panna? 

Võibolla vajab noor pere emotsionaalset tuge, kuidas uue olukorraga kohaneda, kuidas oma ärevuse ja emotsioonidega, hirmudega toime tulla? Mis on loomulik, mis mitte, mida teha, süüa, kuidas enda ja lapse vajaduste eest hoolt kanda? 

Võimalik, et äsjane pere on teoreetiliselt teadlik, mida ja miks laps vajab: lähedust, toitu kehale ja meeltele ehk rinnapiima, rinna imemist, kehal kandmist, suhtlemist ja und, kuid ei tea, pole kogemust, kuidas see kõik praktikas välja näeb. Kuidas, kui tihti last imetada, kuidas ja millega last kanda - kandelinaga või -kotiga, millisega, kui kaua jne?  

Värsketel lapsevanematel võib olla kuhjaga küsimusi, muresid, hirme, teadmatust ja oskamatust ning asjad sellisel puhul ei aita, kui ei oska neid kasutada või kas neid tegelikult üldse vaja on?

Kingi noorele perele katsikukingiks asjade asemel hoopis kogenud imetamis-, lapsekandmis- ja unenõustaja koduvisiit.

Nõustaja lähtub pere vajadustest, muredest ja küsimustest ning arvestab pere eripärade, kogemuste, oskuste ja teadmistega. Teoreetiline ja praktiline info, juhendamine ning psühholoogiline toetus lapse baasvajaduste eest hoolitsemisel: imetamine, uni, magamine, lapsekandmine ning kandelina/-koti valimine ja kasutamine. 

Loe lähemalt imetamisnõustamisest, lapsekandmisnõustamisest ja unenõustamisest ning nõustajast.

Kingituse tegemiseks kirjuta või helista Kaisukooli nõustaja Kristi Arendile: kristi@kaisukool.ee, tel +372 521 9097.