Lapsevanemate koolitusõhtud „Kullast kallim ─ 12 esimest elukuud“ 27. veebruarist 2. aprillini 2020 neljapäeviti kell 17.30-19.30 Holistika Instituudis Endla tn 15, Tallinn.

Koolitusõhtud on sobiv jätk, täiendus ja vaheldus perekooliloengutele

Koolituse tulemusel mõistab lapsevanem lapse vajadusi ja eripärasid ning esimese eluaasta olulisust, mil luuakse alus lapse tervisele, suhetele, suhtlemisele ja käitumisele, ning teab miks, mida ja kuidas midagi teha.

Koolitusõhtutel käsitletakse kuut tähtsat last mõjutavat teemat: lapsevanema eetika, lähedus-seotus-suhtlemine, lapsekandmine, uni, imetamine ja rinnapiim ning lisatoit.

Õppimisvõimalusi pakutakse erinevate tegevuste ja lähenemiste kaudu.

Osalema on oodatud eelkõige lapseootel ja titade vanemad. Tulla võib koos lapsega, sest tita ja vanem kuuluvad ühte. 

Õpiõhtud moodustavad koos terviku, seega on kasulik osa võtta kõigist või enamikust õpiõhtutest.

Koolitusgrupi suurus on üldjuhul 6 kuni 12 inimest ─ väike ja hubane grupp, kus arvestatakse osalejate soovide ja vajadustega ning õppimine on personaalne ja efektiivne.

Koolitaja on Kristi Arendi, täiskasvanute koolitaja ja lapsevanemate nõustaja.

REGISTREERUN ÕPIÕHTUTELE

Õpiteemad ja ajakava:

1. N, 27.02 LAPSEST ARENEB INIMENE – kas ja kuidas?
Laps kui meeleorgan ja potentsiaalne inimene. Lapse vajadused ja tervikliku arengu eeldused. Lapsepõlve eetilised ja füsioloogilised mõjud. Vanema ja lapse suhe – olulisim seotusstiil terveks eluks – miks ja kuidas? Lähedus kui garantii lapse normaalseks füüsiliseks ja psüühiliseks arenguks. Lapsevanema eetika.

2. N, 5.03 NAERUNÄGU ja NUTULAUL – aitäh, et mõistate!
Lapse sotsio-emotsionaalne areng esimesel eluaastal. Naer ja nutt – mis, milleks ja millal? Emotsioonid kui sisemised foorituled – mis toimub organismis? Kuidas vanemana teadlikult ja turvaliselt käituda?

3. N, 12.03 IMETAMISE ABC – teadlikult ja loomulikult.
Hädavajalikud teadmised ja oskused, mida tuleb õppida. Imetamise füsioloogia. Efektiivse imetamise eeldused ja takistused. Rinnapiima ja imetamise erilisus. Lapse toiduvajadus, näljamärgid, kaaluiive, tissirallid ja -streigid. Rinna erinevad seisundid, vaevused, põhjused, lahendused-leevendused.

4. N, 19.03 LAPSE KANDMINE pärast sündi – mis, milleks, kuidas?
Mida tähendab lapse kandmine? Miks on vaja ja kuidas last kanda pärast sündi õigesti ning turvaliselt ema-isa süles, kehal? Abivahendid: linad ja kotid – mida teada, kuidas valida? Kuidas siduda titat pika kandelinaga oma kehale? Mida teada ja jälgida, et laps oleks korrektselt ja turvaliselt kandelinas/-kotis? Talvine õueriietus ja -kandmisviis. Oma lapsekandmise abivahendid võib kaasa võtta. Oodatud on lapseootel ja 0-6-kuuste lastega vanemad.

5. N, 19.03 LAPSE UNI ja MAGAMINE I eluaastal – miks ta ei maga ja kuidas ta magab?
Une ja magamise füsioloogia ning funktsioon. Unevajadus ja und mõjutavad tegurid. Kuidas soodustada rahulikult uinumist ja kvaliteetset und? Vanema väsimusega toimetulek.

6. N, 2.04 LISATOIT – mida, millal, kuidas?
Milline on lapse jaoks sobiv lisatoit ja toitmisviis? Millal lisatoiduga alustada? Kas ja kuidas imetamisega jätkata või lõpetada? Kuidas last toita lusikaga? Millal ja kuidas alustada näputoiduga? Millal, mida ja kuidas pakkuda lapsele juua?

Hinnakiri (käibemaksu ei lisandu):
  • 25 eur/täiskasvanu/2-tunnine õpiõhtu koos põhjalike materjalidega;
  • 38 eur/kaks täiskasvanut/õpiõhtu koos põhjalike materjalidega.
NB! Teine täiskasvanu ei pea olema samast perest, võib olla ka sõber, sõbranna, tuttav.

Hind sisaldab õppimiseks sobivat keskkonda: sooja-valget-puhast ruumi, kaasõppijad, kaks tundi õpiaega, õppematerjale, suupisteid, vett, koolitaja töötasufondi (ettevalmistus, läbiviimine, järeltööd) ja muid kulusid.

Tasumine toimub ettemaksuarve alusel ülekandega. Pärast registreerumist paari päeva jooksul saabub arve Teie e-postkasti.

* Koolitusel mitteosalemise korral raha ei tagastata, kuid osalejal on võimalus saada tagant järele koolitusmaterjalid või kokkuleppel koolitajaga osaleda tema samateemalisel või sarnasel koolitusel teisel ajal teises kohas.

REGISTREERUN ÕPIÕHTUTELE

Küsimuste korral: kristi@kaisukool.ee, tel 521 9097.